
Trehaloza to hit ostatnich lat. Można ją znaleźć w kosmetykach przeznaczonych do cery suchej, z pierwszymi oznakami starzenia oraz wrażliwej. Dowiedz się, jakie właściwości ma trehaloza i kiedy warto po nią sięgnąć.
Czym jest trehaloza?
Trehaloza to tajemniczy składnik, który w ostatnich latach stał się modny w przemyśle kosmetycznym. Jest to dwucukier, który naturalnie występuje w przyrodzie, a jego właściwości pozwalają roślinom przetrwać w suchych warunkach. Trehaloza wiąże wodę, dlatego jest wykorzystywana w produktach o właściwościach nawilżających i ujędrniających.
Jakie działanie ma trehaloza?
Trehaloza ma umiejętność wiązania wody w naskórku, poprawiając tym jej wygląd i kondycję. Odpowiednio nawilżona skóra jest bardziej elastyczna i miękka. Stanowi również barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi, jak wiatr, promieniowanie słoneczne i smog. Trehaloza zapobiega przeznaskórkowej utracie wody (TEWL), dlatego jest cennym składnikiem kosmetyków o działaniu nawilżającym.
W pielęgnacji anti-aging trehaloza nie jest tak popularna, jak inne składniki, choćby retinol czy peptydy miedziowe, jednak ze względu na swoje działanie antyoksydacyjne znalazła zastosowanie również w tej dziedzinie. Serum z trehalozą może być zatem stosowane nie tylko do poprawy nawilżenia skóry, ale również spowolnienia procesów starzenia się.
Kto powinien sięgnąć po kosmetyki z trehalozą?
Trehaloza to składnik, który sprawdzi się nie tylko w pielęgnacji suchej skóry czy z oznakami starzenia, ale również u każdego, kto potrzebuje nawilżenia. Serum z trehalozą pokochają posiadacze skóry wrażliwej, odwodnionej czy trądzikowej. Jest to substancja niekomedogenna, więc nie będzie zapychać porów.
To nie wszystkie zalety trehalozy. Kosmetyki z nią w składzie sprawdzą się w pielęgnacji skóry z atopowym zapaleniem (AZS), łuszczycą czy egzemą. Skutecznie nawilżą ją, wyeliminują łuszczące się miejsca i sprawią, że będzie bardziej miękka w dotyku.
Jak stosować serum z trehalozą?
Serum z trehalozą jest kosmetykiem łatwym w stosowaniu, dlatego najlepiej swoją przygodę z tym składnikiem rozpocząć od niego. Można je nakładać zarówno rano, jak i wieczorem, po dokładnym oczyszczeniu skóry. Następnie warto zaaplikować krem dobrany do potrzeb skóry. Trehaloza świetnie współgra z retinolem i może być wykorzystywana w metodzie kanapkowej, za co podziękują posiadacze skór wrażliwych. Należy jednak pamiętać, aby nakładać ją po 30-40 minutach od aplikacji retinolu.
Z czym łączyć trehalozę?
Trehaloza jest substancją, którą możesz łączyć w jednej rutynie pielęgnacyjnej z wieloma składnikami. Polubi się z witaminą C, niacynamidem, retinolem, a także kwasami AHA/BHA. Zalecana jest zwłaszcza w pielęgnacji retinoidami czy kwasami, gdzie często pojawiają się zaczerwienienia, swędzenie czy łuszczenie skóry. Krem z trehalozą można nakładać w tej samej rutynie, co retinol czy kwas salicylowy. Zatem z czym nie łączyć trehalozy? Nie ma informacji, żeby substancja ta nie mogła być stosowana wraz z innymi składnikami.
Dodaj komentarz